צרפת מארחת וזוכה במונדיאל 1998

המונדיאל הראשון שיתארח במשותף על ידי שתי מדינות נערך בצרפת ובמדינה המארחת בלגיה בין יוני ליולי 1998. הטורניר היה הראשון שהשתמש בטכנולוגיית קו המטרה, כמו גם הפרק השלישי של 'קבוצת המוות' תהליך זריעה ידוע לשמצה שראה ארבע קבוצות בדירוג העליון מקובצים בקטע אחד. במוקדמות, 121 קבוצות בינלאומיות התמודדו על מקום בגמר. אנגליה, סקוטלנד, נורבגיה ושוודיה לא הצליחו להעפיל לראשונה מאז הקמת מערך זה ב-1958. שלוש מדינות חדשות הופיעו לראשונה בלטביה, ליטא ואסטוניה והביאו את המספר הכולל של המוקדמות ממדינות אירופה ל-50. עם צרפת העפילה אוטומטית כמארחים, מה שהותיר 31 מקומות אחרים למילוי על ידי מדינות שאינן אירופיות ככאלה, CAF Africa נותרה בחמישה משבצות (תהליך המוקדמות הוארך בעבר משלושת המקוריים שלו), בעוד שגם אוקיאניה וגם CONCACAF קיבלו מקום אחד כל אחת. החתך הסופי הניב התפשטות שווה להפליא ברחבי אירופה.

תבוסות ביום הפתיחה

בעוד הניצחון שלהם ביום הפתיחה נגד ברזיל היה אולי מעט מקרי, החסרונות של צרפת בשני המפגשים האחרים נגרמו לחלוטין מעצמם. מבחינה הגנתית, הצרפתים היו בכל מקום, ומספר הטעויות המדאיג לאורך ההגנה ראה את כל הנבחרת תחת המיקרוסקופ. טקטית, גם המארחים היו גרועים, למעט דשאן, שהיה נכס אמיתי לקבוצה. ברמה האישית, ההופעה תהיה כמעט קו פרשת מים עבור זידאן, שהורחק בשני המשחקים. שני הכרטיסים האדומים שלו היו כתם מצער אך מיותר על השיא של צרפת ויחד עם ההערות האחרונות שלו בנוגע לפרישה, הזריקו נימה של אי ודאות להשתתפותו הסביר בשאר התחרות.

ברזיל מנצחת קלה מול דנמרק

אומת הסמבה עטורת הכוכבים ראתה את עלייתה הצפויה לתפארת מתחילה באור כשניצחה את דנמרק 4-0 במשחקה הראשון. שערים של ריבאלדו, רונאלדו (2) וקאפו ראו את ברזיל משייטת לניצחון קל. מפגש הפתיחה נערך בסטאד דה פראנס לעיני קהל קרוב ל-80,000. במשחק השני של בית א', צרפת השוותה 1-1 עם אורוגוואי.

קרואטיה מוסיפה ניצחונות נוספים להתחלה מרשימה

עם כניסת הטורניר לשבוע השני, קרואטיה עדיין בלתי מנוצחת ונשארת במקום ראשון משותף בבית ד'. הקרואטים היו דומיננטיים בשני המשחקים הראשונים מול ארגנטינה וג'מייקה, וניצחון 2-0 על הג'מייקנים, שהיו צמצמו ל-10 שחקנים במהלך המחצית הראשונה, האריכו את הריצה ללא הפסד שלהם לשלושה. השער הראשון הובקע על ידי הקפטן דאבור סוקר, שניצל טעות הגנה כדי לכוון זריקה נמוכה מעבר להישג ידו של השוער הג'מייקני, ולדימיר קוקאר הוסיף את השער השני עם נגיחה חזקה שפגעה בחלק התחתון של המשקוף והחזירה את השער לתוך השער. המטרה.

הולנד וקמרון באות עם סגנונות מנוגדים

הולנד נחשבה לפייבוריטית לוהטת לזכות בקבוצה, אבל התחלה מאכזבת בקמפיין שלה הותירה אותה בפני מאבק עלייה אם היא תשמור על התואר. ההולנדים הועמדו בתיקו 1:1 על ידי הדרום אפריקאים, שקיבלו השראה ממשחק האמצע של הקפטן וכוכב אייאקס לשעבר, ג'ורג' בלקי. התוצאה הייתה התחלה גרועה עבור הולנד, שלא הפסידה ב-29 המשחקים האחרונים. המשחק הודגש על ידי המשחק האלגנטי והיצירתי של ההולנדים. נבחרת הולנד שיחקה מותג של כדורגל התקפי שהשאיר את הדרום אפריקאים רודפים אחרי צללים.

קמרון, לעומת זאת, שיחקה מותג אחר של כדורגל. הם הראו גישה זהירה, תוך הסתמכות על חוזק ההגנה שלהם. קמרון הצליחה לשחק את משחק ההמתנה ולאחר מכן לשבור במהירות בהתקפת הנגד. הקמרונים היו מאוד יעילים בדרך שבה הם בחרו את המסירות שלהם מחוץ להגנה. גישה זהירה זו הייתה מוצדקת נגד הספרדים. קמרון הצליחה לתסכל את נבחרת ספרד.

ארגנטינה ויפן לא מצליחות למצוא נוסחה מנצחת

ארגנטינה, אחת הפייבוריטיות לזכייה בטורניר, הראתה שהיא לא בלתי מנוצחת. אחרי שהפסידו לנבחרת קולומביה מלאת השראה, הדרום אמריקאים התקשו לנצח קבוצה חסרת ניסיון של ג'מייקה. למרות שהם הובילו מוקדם דרך גבריאל באטיסטוטה, הרגאיי בויז נאבקו בחזרה כדי להשוות את המשחק. הדרום אמריקאים העבירו את הדקות האחרונות של המשחק בחיפוש אחר שער, אבל הג'מייקנים החזיקו חזק והבטיחו את התיקו.

גם ליפנים הייתה התחלה קשה. הם ניצחו 2-0 על ידי קרואטיה ו-1-0 על ידי ג'מייקה. למרות שהם לא הצליחו להבקיע מול יריביהם, הנבחרת הפגינה שיפור גדול מההופעה האחרונה שלה במונדיאל ב-1990. היפנים היו נבחרת הרבה יותר אגרסיבית מאשר בטורנירים קודמים. הם הצליחו לשמור על החזקה לתקופות ארוכות יותר וספגו התקפה יציבה על יריביהם.

צרפת ניצחה כמארחת

צרפת בסופו של דבר זכתה בטורניר עם גמר בסטאד דה פראנס, ניצחה 3 - 0 מול מחזיקת ברזיל, זה היה הגביע הראשון של פרנסס במונדיאל עד 2018 וכרגע היא מגינה על אלופות לקראת מונדיאל 2022 בקטאר.