פיפא מתעדפת נבחרות להשתתפות במונדיאל 2022

בספטמבר של השנה שעברה, קונפדרציית הכדורגל של אסיה (AFC) הודיעה שתהיה תוספת חדשה למוקדמות המונדיאל למהדורת 2022 של הטורניר. זה אומר שבמקום שקבוצות יעפילו מאזורים שונים, תהיה גם צוות צד שלישי בכל קבוצה. זה בהחלט הוסיף עוד שכבת קושי לתהליך המוקדמות וצפוי לראות כמה קבוצות מחמיצות את העלייה לקטאר. הנה כל מה שאתה צריך לדעת על הכללים החדשים האלה עבור מוקדמות גביע העולם של FIFA עבור AFC.

מה זה Seeded Team ולמה זה חשוב?

נבחרת מדורגת היא קבוצה שקיבלה דירוג או עדיפות גבוהה יותר בטורניר. לקבוצה מדורגת בדרך כלל יש דירוג גבוה יותר מהקבוצות האחרות בטורניר, אבל זה לא תמיד חייב להיות המקרה. במקרה זה, הנבחרות המדורגות מוצבות בהגרלה מיוחדת כדי לסייע בקביעת הקבוצות למוקדמות גביע העולם של פיפ"א. עוד על כך בהמשך. הנבחרות המדורגות למוקדמות מונדיאל פיפ"א הן כדלקמן: יפן, אוסטרליה, ערב הסעודית, איראן, דרום קוריאה, סין וקטאר. הנימוק לזרעים הללו הוא שמדובר במדינות אסיה המדורגות במקום הראשון נכון לאוקטובר 2018. הם יתווספו לתחתית ההגרלה, שתיראה בערך כך.

קבוצות למוקדמות גביע העולם - מתי משחקים אלו?

בסך הכל יש 48 משחקים שישחקו במהלך מוקדמות גביע העולם של פיפ"א. בין יוני לאוגוסט יתקיימו 16 משחקים, ושאר 16 המשחקים ישוחקו באוקטובר. בכל קבוצה, שתי הקבוצות המובילות יעברו לשלב הבא. משחקי מוקדמות גביע העולם של פיפ"א צפויים להתחיל בספטמבר 2020, כאשר משחקי הנבחרת יתחילו בפברואר 2021.

אילו קבוצות מדורגות כעת למוקדמות מונדיאל 2022?

קונפדרציית הכדורגל של אסיה הודיעה שתהיה תוספת חדשה למוקדמות גביע העולם במהדורת 2022 של הטורניר. זה אומר שבמקום שקבוצות יעפילו מאזורים שונים, תהיה גם צוות צד שלישי בכל קבוצה. זה בהחלט הוסיף עוד שכבת קושי לתהליך המוקדמות וצפוי לראות כמה קבוצות מחמיצות את העלייה לקטאר. הנה כל מה שאתה צריך לדעת על הכללים החדשים האלה עבור מוקדמות גביע העולם של FIFA עבור AFC:

- איראן: איראן מדורגת כעת כנבחרת ה-6 הטובה באסיה, והיא תהיה אחת הנבחרות המדורגות למוקדמות גביע העולם של פיפ"א.

- יפן: יפן מדורגת כעת כנבחרת השנייה הטובה באסיה, והיא תהיה אחת הנבחרות המדורגות למוקדמות גביע העולם של פיפ"א. - קטאר: כעת מדורגת כנבחרת ה-9 הטובה באסיה, קטאר תהיה אחת הנבחרות המדורגות למוקדמות גביע העולם של פיפ"א.

- ערב הסעודית: כרגע מדורגת כנבחרת ה-7 הטובה באסיה, ערב הסעודית תהיה אחת הנבחרות המדורגות למוקדמות גביע העולם של פיפ"א.

- דרום קוריאה: דרום קוריאה מדורגת כעת כנבחרת השלישית בטובה באסיה, ודרום קוריאה תהיה אחת הנבחרות המדורגות למוקדמות גביע העולם של פיפ"א.

- אוסטרליה: כרגע מדורגת כנבחרת החמישית הטובה באסיה, אוסטרליה תהיה אחת הנבחרות המדורגות למוקדמות גביע העולם של פיפ"א.

כיצד נקבע ה-Seed הסופי עבור ליבת FIFA World 2022?

הקבוצה המדורגת סופית תיקבע על פי תוצאות מונדיאל 2026. המסיים האסייתי העליון בטורניר 2026 יתווסף לתחתית ההגרלה ויודרש. זה מבטיח שאין יתרון לאף אחת ממדינות אסיה המארחות את טורניר 2026. זה גם אומר שלמשחקי מוקדמות מונדיאל פיפ"א יהיה פוטנציאל להיות אפילו יותר מרגש, מכיוון שכל אחת מהמדינות המובילות באסיה יכולה להיות באותה קבוצה. זה בהחלט שינוי מהנורמה, וזה יביא לכמה משחקי מוקדמות מונדיאל פיפ"א מעניינים.

סיכום

מוקדמות מונדיאל פיפ"א הם תמיד טורניר נהדר, אבל החוקים החדשים בהחלט יהפכו אותו לתחרותי מאי פעם. כרגע, יש כמה מדינות באסיה שצפויות לעבור לסיבוב הבא בלי בעיות של ממש. החוקים החדשים צפויים להקשות על כל הקבוצות את התחרות, וזה נהדר עבור הספורט כולו. תהליך המוקדמות אמור להיות תחרותי מאי פעם, וזה בסופו של דבר יהפוך את הטורניר האחרון למרגש עוד יותר.