סיבובי המוקדמות של מונדיאל קטאר

בתחרות המוקדמות הסופית למונדיאל 2018 יתחרו בסך הכל 205 נבחרות לאומיות כדי להעפיל לטורניר הגמר ברוסיה. ועם כל כך הרבה נבחרות לאומיות שמתחרות על מקום, אין זה פלא שיש כמה שלבי מוקדמות שונים. במאמר זה, נעבור על כל מה שאתה צריך לדעת על סבבי המוקדמות המבוססים על קטאר.

בעוד ההכנות לטורניר נמשכות, אנו בוחנים את רשימת המדינות שהעפילו עד כה ואת שאר המשחקים שלהן. המונדיאל הוא פסגת הכדורגל ומתקיים כל ארבע שנים. זה כולל יותר מ-200 נבחרות לאומיות שמתחרות על התואר אלופי העולם. מאמר זה מפרט על סיבובי המוקדמות של מונדיאל קטאר.

מי משתתף?

סה"כ 46 נבחרות לאומיות מתחרות בסיבובי המוקדמות של מונדיאל קטאר. הקבוצות הללו מחולקות לשתי קבוצות עיקריות: התאחדות הכדורגל של מערב אסיה וקנפדרציית הכדורגל של אסיה. קבוצת AFC כוללת את אוסטרליה, יפן, ערב הסעודית, איראן ועומאן, בעוד שקבוצת ה-WAFF מורכבת מירדן, לבנון, פלסטין, עיראק ותאילנד. מבחינת הנבחרות המדורגות, אוסטרליה, יפן, ערב הסעודית, איראן ועומאן מדורגות כולן לקבוצות שלהן. עיראק, ירדן ופלסטין גם הן זרעות עבור הקבוצות שלהן לאור ביצועיהן החזקים בשנים האחרונות.

למה קטאר?

מונדיאל 2022 יהיה הראשון שיתארח בשתי מדינות. ההחלטה להעניק את הטורניר לקטאר התקבלה בקונגרס של פיפ"א בשנת 2014. מאז, המדינה הקטנטנה הייתה בחדשות מכל הסיבות הלא נכונות. קטאר נבדקה לגבי הדרך שבה המדינה מעניקה חוזים והתנאים שעומדים בפני העובדים בעת בניית האצטדיונים, בתי המלון ותשתיות אחרות שיידרשו לאירוח אירוע ספורט גדול. יש כמה סיבות לכך שהמדינה הקטנטנה והעשירה בנפט נבחרה על פני אוסטרליה וארצות הברית כמארחת מונדיאל 2022. ראשית, קטאר היא מדינה קטנה עם אוכלוסייה של 2.7 מיליון בלבד, מה שאומר שלטורניר בקנה מידה כזה תהיה השפעה קטנה בהרבה על חיי היומיום של האנשים מאשר במדינה עם אוכלוסייה גדולה יותר. שנית, לקטאר יש מעט מאוד מסורת כדורגל, אבל יש לה כסף. ההצעה של המדינה הייתה שאפתנית, אבל פיפ"א רצתה להצמיח את המשחק בשווקים חדשים, וקטאר הבטיחה להזרים מיליארדים לבניית אצטדיונים ואימון האוכלוסייה המקומית. שלישית, הטורניר יתקיים בחודשים נובמבר ודצמבר, כאשר מזג האוויר בקטאר נעים.

רשימת המדינות הכשירות למונדיאל 2022 בקטאר

- אסיה סין, איראן, יפן, דרום קוריאה, ערב הסעודית וקטאר העפילו מאסיה למונדיאל 2022. תשע מדינות אסיה האחרות מתכוננות לגביע אסיה בחודשים דצמבר וינואר, שהוא טורניר לנבחרות אסיה הבכירות. ארבע הקבוצות המובילות מגביע אסיה מעפילות לקופה אמריקה ב-2021.

- אפריקה מצרים, ניגריה, סנגל ומרוקו העפילו מאפריקה למונדיאל 2022. 10 מדינות אפריקה האחרות מתכוננות לגביע אפריקה לאומות ביוני ויולי, שהוא טורניר לנבחרות אפריקאיות המובילות. ארבע הקבוצות המובילות מגביע אפריקה לאומות מעפילות לקופה אמריקה ב-2021.

- אירופה איטליה, נורבגיה, פורטוגל וספרד העפילו למונדיאל 2022 מאירופה. שאר 16 מדינות אירופה מתכוננות לליגת האומות של אופ"א באוקטובר, נובמבר ודצמבר. ארבע המדינות המובילות יעפילו לקופה אמריקה ב-2021.

- צפון ומרכז אמריקה פנמה, קוסטה ריקה וארצות הברית העפילו למונדיאל 2022 מצפון ומרכז אמריקה. 10 המדינות האחרות מתכוננות לליגת האומות של Concacaf באוקטובר, נובמבר ודצמבר. ארבע הקבוצות המובילות מליגת האומות של Concacaf יעפילו לקופה אמריקה ב-2021.

סיכום

סיבובי המוקדמות של מונדיאל קטאר יהיו ההזדמנות האחרונה של קבוצות להגיע למונדיאל 2022 בקטאר, והטורניר יהיה לא פחות ממרגש. הקפד לחזור איתנו במהלך סבבי המוקדמות מכיוון שאנו מספקים לך את החדשות והתוצאות האחרונות. זו בטוח תהיה תקופה מרגשת עבור אוהדי כדורגל בכל רחבי העולם.

מונדיאל קטאר ממש מעבר לפינה, כל הנבחרות העפילו ואנחנו מחכים למחזה הכדורגל המדהים הזה שמתחיל ב-31 בנובמבר 2022. זה מבטיח להיות אחד הזכורים בהיסטוריה, לא רק כפי שהוא במדינה מוסלמית עם חוקים שהם זרים ללאומים אחרים, אבל זה גם מבטיח להיות חלון ראווה מדהים עם אצטדיונים חדשים ומדהימים שמומנו על ידי הנהגת קטאר.