טורניר הפוטסל האולימפי לנוער נשים פיפ"א

לראשונה, טורניר הכדורגל האולימפי לנוער יכלול תחרות מקורה כחלק מתוכנית הטורנירים הרשמית. פוטסל נוער לנשים יערוך את הופעת הבכורה שלו במשחקי הקיץ האולימפיים לנוער בואנוס איירס 2018. זוהי גרסה מהירה ומאתגרת של כדורגל, עם חמישה שחקנים בכל קבוצה. המשחקים נערכים על מגרש קטן יותר ועם כדור קטן יותר. המשחקים נמשכים 20 דקות במקום ה-45 הרגילים. ויש כמה כללים להגברת המהירות והעוצמה של המשחק. כדי למנוע משחקנים לבזבז יותר מדי זמן עם הכדור לרגליהם, אין כלל אופסייד, והמגנים אינם יכולים להתמודד עם תוקפים מאחור או לתפוס אותם בתיקול כפול. אין דו-קרב פנדלים אם משחק מסתיים ללא שערים במקום זאת קבוצות משחקות שוב עד שמישהו יצליח להבקיע!

טורניר הפוטסל האולימפי לנוער לנשים

פוטסל שוחק כספורט הדגמה במשחקים האולימפיים לנוער בריו דה ז'נרו בשנת 2014. כעת, ארבע שנים לאחר מכן, בסוף אוקטובר, הוא יערוך את הופעת הבכורה המלאה שלו במשחקים האולימפיים לנוער. תחרות הפוטסל של בואנוס איירס 2018 תכלול שמונה קבוצות גברים ושמונה נשים המחולקות לשתי קבוצות לקראת הסיבוב המקדים. שתי הקבוצות הראשונות של כל קבוצה יעלו לשמינית הגמר שם הן יודגרו לפי מיקומן בסיבוב המקדים. האומה המארחת תהיה הקבוצה האחרונה שתזמין מקום בטורניר, בעוד שבעת האחרות יוכרעו בתהליך מוקדמות.

קורס אימון פוטסל בגביע העולם של פיפ"א לנשים

בשנת 2020, מולהאוס בצרפת תארח את גביע העולם של פיפ"א לנשים, תחרות הפוטסל הגדולה בעולם. עם כל כך הרבה קבוצות שמתחרות באירוע הגדול ביותר שאירח המשחק הפנימי אי פעם, יש צורך אמיתי במאמנים מוסמכים, במיוחד במשחקי הנשים. כדי להתכונן למונדיאל לנשים, פיפ"א החליטה לארגן קורס מאמני פוטסל למאמנים לאומיים כחלק מאירועי התוכנית לפיתוח כדורגל נשים של פיפ"א. הקורס יתקיים בשולי המשחקים האולימפיים לנוער ויאורגן על ידי הוועדה המארגנת המקומית בשיתוף פיפ"א. הקורס מיועד לעד 30 משתתפים. הקורס יכלול סדנאות, דיונים וחילופי רעיונות עם נציגים מהמשחקים האולימפיים לנוער 2018, פיפ"א וועדת הפוטסל הבינלאומית. המשתתפים יוכלו לבקר במשחקים האולימפיים לנוער, לחוות את תחרות הפוטסל ממקור ראשון, להחליף רעיונות עם מאמנים נוספים וללמוד ממומחים בתחום.

מה זה פוטסל?

פוטסל הוא וריאציה של כדורגל שמשחקים בעיקר בתוך הבית עם חמישה שחקנים לקבוצה. הוא משוחק על מגרש קטן יותר עם כדור שקל יותר לשלוט בו. פוטסל משוחק בכל העולם והוא הצורה הפופולרית ביותר של כדורגל מקורה. טורנירי הפוטסל המפורסמים ביותר הם גביע העולם בפוטסל ואליפות הפוטסל של אופ"א.

מי יכול לשחק באולימפיאדת הנוער?

כל שחקן שגילו בין 16 ל-19 יכול להשתתף באולימפיאדת הנוער. היוצא מן הכלל היחיד הוא כדורגל, שבו שחקנים צריכים להיות בני 17 כדי להשתתף. אולימפיאדת הנוער מקדמת בברכה אתלטים מכל העולם, מכל יבשת ומכל תרבות. הם דרך מצוינת עבור ספורטאים צעירים לקבל את הטעם הראשון שלהם מהתחרות ברמה העליונה.

איך להעפיל לאולימפיאדת הנוער?

ספורטאים יכולים להעפיל למשחקים האולימפיים לנוער בשלוש דרכים. הראשון הוא לזכות במדליה באליפות העולם הקודמת לנוער. השני הוא לסיים בשמונה הראשונות של אליפות העולם הקודמות או בארבע הראשונות של אליפות העולם הקודמות לאוניברסיטאות. השלישי הוא לסיים בשלושת הראשונים של אירוע מוקדמות יבשתי.

אירועים בולטים נוספים ב-YOG בואנוס איירס 2018

טורניר הכדורגל ילווה בענפי ספורט אולמות נוספים: כדורסל, התעמלות אומנותית, התעמלות אומנותית, שחייה באולמות וטניס שולחן. כמו כן תתקיים תכנית תרבות הכוללת מוזיקה, אמנות וריקוד.

סיכום

המשחקים האולימפיים לנוער הם הזדמנות מצוינת להציג ספורטאים צעירים יותר להתחרות ברמה הגבוהה ביותר. זוהי גם הזדמנות מרגשת לתחרות הפוטסל המקורה לעשות את הופעת הבכורה שלה לאחר ששיחקה כספורט הדגמה במהדורה הראשונה של אולימפיאדת הנוער בשנת 2014. עם כל כך הרבה שחקנים צעירים ומוכשרים שמתחרים בבואנוס איירס, זה בטוח יהיה אירוע מרגש!

טורניר הכדורגל האולימפי לנוער לנשים הוא פלטפורמה ייחודית ורב ערך עבור שחקנים צעירים לקבל ניסיון בינלאומי. טורניר הגברים הוא ברומטר טוב לאופן בו הספורט צומח ברחבי העולם, אך תחרות הנשים מעניינת אפילו יותר. ההבדל בין אירועי הגברים לנשים הוא שלכדורגל נוער נשים יש פחות כיסוי, חשיפה ומימון משמעותית מכדורגל גברים. טורניר הכדורגל של פיפ"א לנוער אולימפיאדת הנשים הוא דרך מצוינת לקדם כדורגל נשים ולצמיחת הספורט.