גביע העולם בכדורגל לאישה בקנדה

הייתה התרגשות רבה בנוגע למונדיאל הגברים הקרוב של פיפ"א. עם זאת, יש מונדיאל אחר שבקושי זוכה לתשומת לב. גביע העולם לנשים חשוב ומרגש בדיוק כמו הגרסה לגברים, אבל הוא לא זוכה להכרה כמעט כל כך. גביע העולם בכדורגל לנשים הוא תחרות כדורגל נשים בינלאומית המאורגנת על ידי פיפ"א אחת לארבע שנים. הגמר שובר השיאים ב-2015 נערך מול קהל נמכר באצטדיון BC Place של ונקובר עם מוערך של מיליארד צופים ברחבי העולם. עם זאת, הטורניר הזה יתקיים על אדמת קנדה, מה שאומר שהאוהדים המקומיים לא צריכים לנסוע רחוק מהבית כדי לראות את קבוצתם משחקת על אדמת הבית. בואו נסתכל על כל מה שאתם צריכים לדעת על גביע העולם הקרוב לנשים בקנדה.

היכן ומתי יתקיים גביע העולם לנשים?

גביע העולם לנשים יתקיים בקנדה בין ה-6 ביוני ל-7 ביולי. טורניר זה יהיה גביע העולם לנשים הראשון שיתארח בשלוש מדינות (קנדה, ארה"ב ומקסיקו). שלב הבתים יתקיים באדמונטון, טורונטו ומונטריאול, כאשר חצי הגמר והגמר יתקיימו בוונקובר. הטורניר יתקיים בשני אצטדיונים שיכולים להכיל יותר מ-54,000 איש. רוב המשחקים ישוחקו באצטדיון BC Place של ונקובר ובסטאד אולימפיק במונטריאול, אשר שניהם יכולים להכיל יותר מ-60,000 איש.

הצוותים המשתתפים

24 נבחרות משתתפות בגביע העולם של פיפ"א לנשים. קבוצות אלו הוגרלו לשש קבוצות של ארבע קבוצות כל אחת. שתי הקבוצות המובילות מכל קבוצה יעברו לאחר מכן לשלב הנוקאאוט של הטורניר. 24 הנבחרות המתחרות בגביע העולם לנשים 2019 בקנדה יחולקו לשש קבוצות של ארבע נבחרות. הנבחרות הורכבו על סמך הדירוג שלהן, אשר נקבע על ידי דירוג הנשים העולמי של פיפ"א באוקטובר 2018. שמונה הנבחרות המובילות בדירוג (לא כולל המארחות) יורשו בקבוצות א', ב', ג', ד', ה', ו-F. שאר 16 הנבחרות לא יועברו.

איך לצפות במונדיאל לנשים

גביע העולם לנשים ישודר בפוקס ובפוקס ספורטס. הטורניר כולו ישודר בשידור חי באפליקציית Fox Sports וב-FoxSports.com. אתה יכול גם להזרים את גביע העולם לנשים במחשב שלך באמצעות דפדפני כרום או ספארי. אם יש לך טלוויזיה בכבלים או בלוויין, אתה יכול גם להזרים את גביע העולם לנשים במחשב או בטלוויזיה שלך באמצעות מכשירי סטרימינג מסוימים כגון Roku, Apple TV, Chromecast, Amazon Fire Stick, או דרך Amazon Fire TV. אתה יכול גם לצפות במונדיאל לנשים במכשיר הנייד שלך על ידי הורדת אפליקציית Fox Sports, או על ידי ביקור ב-FoxSports.com תוך כדי חיבור לרשת Wi-Fi.

שחקני מפתח שכדאי לצפות בהם במהלך גביע העולם לנשים

- קרלי לויד מארצות הברית: לויד היא כובשת השערים הפורה ביותר בכדורגל הבינלאומי לנשים. היא כבר כבשה 161 שערים וייצגה את מדינתה בשלושה גביעי עולם של פיפ"א לנשים. היא גם הייתה שחקנית מפתח בנבחרת ארצות הברית שזכתה בגביע העולם של פיפ"א לנשים ב-2015.

- סם קר מאוסטרליה: קר הפכה לשחקנית האוסטרלית הראשונה שכובשת 50 שערים בינלאומיים כשהבקיעה נגד יפן במרץ. היא גם שיחקה בשלושה גביעי עולם של פיפ"א לנשים וכבשה שבעה שערים במהלך הטורניר 2015.

- אמנדין הנרי מצרפת: הנרי קפטן נבחרת צרפת ושיחק בשלושה גביעי עולם של פיפ"א לנשים. היא כבשה 20 שערים מרשימים עבור צרפת, כולל אחד בגמר יורו 2017 מול הולנד.

מדוע גביע העולם לנשים חשוב?

גביע העולם לנשים חשוב כי הוא מהווה ייצוג של איך מתייחסים לנשים בעולם הספורט. אוהדים, מאמנים וג'נרל מנג'רים לא מתייחסים בכבוד למשחק הנשים ולא נותנים לו את החשיבות הראויה. גביע העולם לנשים נערך כל ארבע שנים מאז 1991, ובכל טורניר זכתה ארצות הברית או יפן. שתי המדינות הללו זכו בכל טורניר שנערך מאז 2003, והן נפגשו בגמר בכל טורניר מאז 2011. גביע העולם הבא לנשים יתקיים בקנדה, והמדינה המארחת תחפש לשבור את החנק של שתי הנבחרות הדומיננטיות .

סיכום

גביע העולם של פיפ"א לנשים הוא טורניר כדורגל חשוב בחזיתות רבות. זהו טורניר הכדורגל החשוב ביותר בעולם לנשים, שכן זהו הטורניר היוקרתי ביותר במשחקי הנשים. זהו גם אירוע הכדורגל החשוב ביותר בקנדה, מכיוון שהוא מושך תשומת לב וסיקור תקשורתי משמעותי למדינה המארחת. גביע העולם הבא לנשים ייערך בין ה-6 ביוני ל-7 ביולי 2019 בקנדה. זה יהיה גביע העולם לנשים הראשון שיארחו שלוש מדינות (קנדה, ארה"ב ומקסיקו), והטורניר ישוחק בשני אצטדיונים שיכולים להכיל יותר מ-54,000 איש. המארחת תנסה לשבור את החנק של שתי הקבוצות הדומיננטיות.