איטליה וההיסטוריה הארוכה שלה במונדיאל

לאיטליה היו יחסי אהבה-שנאה עם המונדיאל. שליש מכל הפעמים שאיטליה העפילה, היא הודחה בשלב הבתים. האזורי גם לא הצליחו להתקדם מעבר לסיבוב הראשון בארבע הזדמנויות שונות (1934, 1950, 1962 ו-1970). השנה לא תהיה שונה. למרות שהתהדרה בכמה מהשחקנים המובילים באירופה בסגל שלהם, איטליה שוב תתקשה לעבור את שלב הבתים. מאמר זה לוקח אותך דרך היסטוריה קצרה של איטליה והמונדיאל, מההופעה הראשונה שלהם ב-1934 ועד היום.

מונדיאל 1934

את המונדיאל הראשון אירחה איטליה בשנת 1934. זו הייתה הפעם הראשונה שהאזורי העפילו למונדיאל, כמו גם הפעם הראשונה שנבחרת אירופית אירחה את הטורניר. האיטלקים הוגרלו מול המארחת כמו גם צרפת ומקסיקו. איטליה פתחה את הקמפיין עם ניצחון 4-2 על צרפת הודות לצמד של החלוץ האגדי לואיס מונטי. האיטלקים התמודדו אז מול מקסיקו, שחוסלה על ידי התפרצות של הרעלת מזון שהשפיעה על כמה שחקנים במהלך מסעם לאיטליה. האזורי הועמדו בתיקו ללא שערים. האיטלקים התמודדו מול המארחת במשחק הקבוצתי האחרון, שהסתיים בתיקו ללא שערים. בזכות הפרש שערים טוב יותר, איטליה עלתה לרבע הגמר שם התמודדה מול הולנד.

גמר גביע העולם 1934: איטליה 2-1 צ'כוסלובקיה (AET)

מונדיאל 1978

איטליה העפילה למונדיאל השלישי שלה בשנת 1978. האזורי הוגרלו בבית 3, יחד עם ארגנטינה, האיטי והולנד. איטליה פתחה את הקמפיין שלה מול ארגנטינה במשחק שהסתיים בתיקו 1-1. מול האיטי, איטליה הועמדה בתיקו 0-0. מול הולנד, אזורי עלו ליתרון 2-1 להפסקה. ההולנדים, לעומת זאת, חזרו לקחת תיקו 2-2. איטליה סיימה במקום השני בקבוצתה ועלתה לשמינית הגמר שם התמודדה מול ברזיל. הסלסאו ניצחו 3-1 על האיטלקים. התוצאה הייתה שנויה במחלוקת, הודות לתקרית "יד האלוהים" הידועה לשמצה.

איטליה 🇮🇹 מוקדמות מונדיאל 1978 כל המשחקים השיא | הדרך לארגנטינה

מונדיאל 1982

איטליה העפילה למונדיאל הרביעי שלה בשנת 1982. האזורי הוגרלו לבית 2, יחד עם ארגנטינה, מזרח גרמניה ודרום קוריאה. איטליה הפסידה במשחקה הראשון לארגנטינה 1-0. האיטלקים התאוששו ורשמו ניצחון 2-0 על מזרח גרמניה. איטליה התמודדה אז מול דרום קוריאה, שהחזיקה את אזורי בתיקו 1:1. איטליה סיימה במקום השלישי בקבוצתה ובכך הדיחה אותה מהטורניר.

מונדיאל 1990

איטליה העפילה למונדיאל החמישי שלה בשנת 1990. האזורי הוגרלו בבית ד', יחד עם ארגנטינה, בלגיה וברית המועצות. איטליה הפסידה את משחקה הראשון לברית המועצות 1-0. האיטלקים התאוששו עם ניצחון 2-1 על בלגיה. איטליה התמודדה אז מול ארגנטינה במשחק שהסתיים בתיקו 1-1. איטליה סיימה במקום השני בקבוצתה, ובכך עלתה לשמינית הגמר בו התמודדה מול האומה המארחת, ארה"ב. האיטלקים ניצחו 2-0 במשחק קל יחסית. אזורי התמודדו עם צ'כוסלובקיה ברבע הגמר במה שהסתיים בתיקו 1-1. המשחק עבר להארכה ואיטליה עלתה ליתרון עם שער של רוברטו באג'יו. האיטלקים החזיקו ליתרון ולקחו את הניצחון כדי לעלות לחצי הגמר.

מונדיאל 2002

איטליה העפילה למונדיאל השישי שלה בשנת 2002. האזורי הוגרלו בבית G, יחד עם פרגוואי, בולגריה והרפובליקה של אירלנד. איטליה פתחה את הקמפיין שלה עם ניצחון 2-0 על הרפובליקה של אירלנד הודות לצמד של ג'וזפה רוסי. איטליה התמודדה אז מול פרגוואי במשחק שהסתיים בתיקו 1-1. מול בולגריה, האזורי לקחו ניצחון 3-0 מאחורי צמד של כריסטיאן ויירי ושער עצמי. איטליה סיימה ראשונה בקבוצתה, ובכך עלתה לשמינית הגמר בו התמודדה עם אוסטרליה. למרות היותה הפייבוריטית, איטליה הועמדה בתיקו 1-1 על ידי הכדורגלנים. אזורי הודחו מהטורניר כשהתוצאה הגיעה לדו קרב פנדלים.

מונדיאל 2006

איטליה העפילה למונדיאל השביעי שלה ב-2006. האזורי הוגרלו בבית B, יחד עם פרגוואי, גאנה וצ'כיה. איטליה פתחה את הקמפיין עם ניצחון 1-0 על צ'כיה בזכות שער של פרנצ'סקו טוטי. האיטלקים התמודדו אז מול גאנה במשחק שהסתיים בתיקו 2:2. מול פרגוואי, איטליה הועמדה בתיקו 0-0. איטליה סיימה במקום השני בקבוצתה ועלתה לשמינית הגמר, שם התמודדה עם אוסטרליה. איטליה יצאה עם ניצחון 3-1 בזכות בישול של פאביו גרוסו ושער של טוטי. האזורי התמודדו אז עם המארחת ברבע הגמר במה שהסתיים בניצחון 1-0 לגרמניה.

מונדיאל 2018

איטליה העפילה למונדיאל השמיני שלה בשנת 2018. האזורי הוגרלו לבית ג', יחד עם האלופות בהגנה פעמיים, אלופת בית ד' המכהנת, הנבחרת שדורגה 5 בעולם, והנבחרת שדורגה במקום ה-10. עוֹלָם. עם קבוצה כזו, די בטוח לומר שזו תהיה ההופעה הגרועה ביותר של איטליה במונדיאל.